Sort by

Tatiana Sofia🧼 has logged 302 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Disclosure

Disclosure

1994
×
★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
24
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry