• The Voyeurs

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★★★

  • Music

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One