Lucas has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hidden Kisses

Hidden Kisses

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog: The Movie

Sonic the Hedgehog: The Movie

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry