• In The Heights

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Robin Roberts Presents: The Mahalia Jackson Story

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Shangri-La

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★★

  • Soul

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★★★

  • Mae West: Dirty Blonde

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • The Grudge

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Rent

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

  • Doulo

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Show Dogs

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • 6 Balloons

    ★★★

  • Family

    ★★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

  • Black Panther

    ★★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Lizzie

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • The House