Sort by

Taryll has logged 39 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry