Sort by

Taryll has logged 202 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legend

Legend

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Losin' It

Losin' It

1982
×
Read the review Edit this entry  
04
Taps

Taps

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
Endless Love

Endless Love

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry