Taryll has logged 40 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Rudeboy: The Story of Trojan Records

Rudeboy: The Story of Trojan Records

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry