Taryll has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bittu

Bittu

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Matriochkas

Matriochkas

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chubby

Chubby

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Symmetry

Point Symmetry

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Manos De Oro

Manos De Oro

×
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
DJ Hound Dog

DJ Hound Dog

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
How You Look at Me

How You Look at Me

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Merci Bocuse

Merci Bocuse

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scoob!

Scoob!

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Khyanikaa: The Lost Idea

Khyanikaa: The Lost Idea

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry