Sort by
  • The Beautiful Summer

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Kidnapped

    ★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Jeanne du Barry

    ★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Passages

    ★★★½

  • Rotting in the Sun

    ★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★

  • The Cook

  • Babylon

    ★★★½

  • Paura - La Notte Di Evelyn

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Con chi viaggi

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Exterior Night

    ★★★★½

  • A Short Story

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dependent Variables

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★

  • Piggy

    ★★★

  • Diabolik

    ★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Paura - La Vergine Nella Fontana

  • Hypnotic

    ★★

  • Silent Land

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • All Star - Ritorno al cinema

  • Like a Cat on a Highway 2

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Ad una Mela

  • Fellinopolis

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½