Sort by

taree994 has logged 21 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Peach Girl

Peach Girl

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Let Me Eat Your Pancreas

Let Me Eat Your Pancreas

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry