Sort by

taree994 has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Love and Lies

Love and Lies

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Party

The Party

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
All Summers End

All Summers End

2017
×
Edit this entry  
12
Madame Bovary

Madame Bovary

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday Once More

Yesterday Once More

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lights of Kyoto

Lights of Kyoto

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Su-ki-da

Su-ki-da

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closest Love To Heaven

Closest Love To Heaven

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
24
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Not Cinderella's Type

Not Cinderella's Type

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Private School

Private School

1983
×
★½
Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry