Sort by

maria has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Edit this entry  
19
Parked

Parked

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Liberator

The Liberator

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Waiting for You

Waiting for You

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Living and the Dead

The Living and the Dead

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Giant

Giant

1956
×
★★★
Edit this entry  
05
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Edit this entry  
30
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry