Sort by

Tao has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BU・SU

BU・SU

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Most Perverted Post War Crimes

The Most Perverted Post War Crimes

1976
×
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Haunted School

Haunted School

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hyouka

Hyouka

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Devil Fish

Devil Fish

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Virus

Virus

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Kamen Rider J

Kamen Rider J

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
9 Souls

9 Souls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Wolf

Red Wolf

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pornostar

Pornostar

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
K-On! The Movie

K-On! The Movie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broken Path

Broken Path

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Protector

The Protector

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mask 2: City of Masks

Black Mask 2: City of Masks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demonic

Demonic

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Star of David: Beauty Hunting

Star of David: Beauty Hunting

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roaring Fire

Roaring Fire

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yellow Fangs

Yellow Fangs

1990
×
Read the review Edit this entry