• Yeonjun's

    Yeonjun's "Make it Happen" Winter 2023

    ★★★★★

    hope he knows he's loved and appreciated always

  • The Taste of Tea

    The Taste of Tea

    ★★★★★

    i love my grandpa

  • Baby Shark's Big Movie

    Baby Shark's Big Movie

    cmon baby don’t say that 😔

  • Eternally

    Eternally

    ★★★★★

    love txt

  • TOMORROW X TOGETHER WORLD TOUR ‘ACT : SWEET MIRAGE’

    TOMORROW X TOGETHER WORLD TOUR ‘ACT : SWEET MIRAGE’

    ★★★★★

    2024 yet to come

  • mother!

    mother!

    ★★★★★

    if you hate this movie you are one of these ppl invading house at ending sequence
     (quote cr: me !! )

  • Confessions

    Confessions

    ★★★★★

    this is best movie ever. it as dear to me as most painful to see, i love every bit of it, every scene, every frame, every note of music and every tear dropped on screen and in front of it

  • TOMORROW X TOGETHER: OUR LOST SUMMER

    TOMORROW X TOGETHER: OUR LOST SUMMER

    ★★★★★

    i love txt so much, pls i cant express with words how much this piece of documentary means to me and the amount of happiness it brought me. smiles and tears and all out of pure and genuine feeling of comfort and joy, simple but so precious ! 
    so proud and so grateful.
    tubatu wait wari 🤷🏻‍♀️

  • Funny Games

    Funny Games

    ★★★★★

    seen in cinema

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

    seen in cinema

  • Puss in Boots: The Last Wish

    Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

    NOBODY GETS IT WAY I DO OKKKKK

  • Dekalog

    Dekalog

    ★★★★★

    ranking: 

    dekalog VI
    dekalog I
    dekalog V
    dekalog IX
    dekalog IV
    dekalog X
    dekalog III
    dekalog VII
    dekalog II
    dekalog VIII