Sort by
  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • The Mother

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Soltera, casada, viuda, divorciada

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Prey for the Devil

    ½

  • Smile

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • No Dogs or Italians Allowed

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • House Comes with a Bird

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★

  • Moon Heart

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½