Sort by
  • The Viewing

    ★★★★½

  • The Murmuring

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • I Call Upon Thee

  • Nope

    ★★★½

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

  • Bullet Train

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Cool Blue Car

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Cryo

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★½

  • Jackass Forever

  • Piggy

    ★★★

  • Utama

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Make Me Perfect

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shiny New World

    ★★★★½

  • Mad God