Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Carne

Carne

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Prairie Home Companion

A Prairie Home Companion

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Future Tense

The Future Tense

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
09
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maya Lin: A Strong Clear Vision

Maya Lin: A Strong Clear Vision

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Windfall

Windfall

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry