Sort by

Tanner has logged 83 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Peanut Butter & A Dead Body

Peanut Butter & A Dead Body

×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tanner's TV

Tanner's TV

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Project A

Project A

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The One

The One

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry