Sort by

Tanner has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mosquita y Mari

Mosquita y Mari

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bronze Screen: 100 Years of the Latino Image in American Cinema

The Bronze Screen: 100 Years of the Latino Image in American Cinema

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom Nugget

The Phantom Nugget

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Michael Collins: Lost in Space

Michael Collins: Lost in Space

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swing Vote

Swing Vote

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry