Sort by

TangoFilm has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Sand and Fog

House of Sand and Fog

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In America

In America

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry