tangle has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Edit this entry  
29
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Static

Static

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
03
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
22
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
18
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
Edit this entry  
21
Barfly

Barfly

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry