Tangassi10 has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Perfect Dictatorship

The Perfect Dictatorship

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Unbearable Lightness of Being

The Unbearable Lightness of Being

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Echo of the Mountain

Echo of the Mountain

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
½
Edit this entry