• Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • The Wolves

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★

  • Cartel Land

    ★★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • The Perfect Dictatorship

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • The Salt of the Earth

    ★★★★★

  • Echo of the Mountain

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Sinister

    ★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Bridesmaids

    ★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • Ip Man

    ★★★

  • The Wrestler

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • Across the Universe

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • The Host

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Buena Vista Social Club

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Hard Eight

    ★★★½

  • Midaq Alley

    ★★★★★

  • Natural Born Killers

    ★★★★

  • The Unbearable Lightness of Being

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Crimes of Passion

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Devils

    ★★★★★

  • Walkabout

    ★★★★★

  • Zazie dans le Métro

    ★★★★½

  • La Dolce Vita

    ★★★★★