• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

  • Locked Down

    ½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★★

  • Safety

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Samjin Company English Class

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Do You Like Brahms?

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Unleashed

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★★

  • Kill Chain

    ½

  • Rainbow Playground

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Gundala

    ★★★

  • Fagara

    ★★★★

  • Line Walker 2: Invisible Spy

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Dancing Elephant

    ★★

  • Step Up: Year of the Dance

    ½

  • Saint Seiya: Knights of the Zodiac

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Rookies

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • My Boyfriend's Back: Wedding March 5

    ½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • My First Client

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Miss & Mrs. Cops

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • What Did You Eat Yesterday?

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★