Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★
Edit this entry  
03
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Fish & Cat

Fish & Cat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★½
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Dearest Sister

Dearest Sister

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Lucky

Lucky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Sleepless Beauty

Sleepless Beauty

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Cannibal Man

The Cannibal Man

1972
×
★★★
Edit this entry  
17
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★
Edit this entry  
14
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Leaving D.C.

Leaving D.C.

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Room 6

Room 6

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Knucklebones

Knucklebones

2016
×
★★
Edit this entry  
01
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
31
Blood Moon

Blood Moon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Video Diary of Madi O, the Final Entries

The Video Diary of Madi O, the Final Entries

2012
×
★½
Edit this entry  
27
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fake Blood

Fake Blood

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
0s & 1s

0s & 1s

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
The Flower Tapes

The Flower Tapes

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Dwellers

Dwellers

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Reel 2

Reel 2

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Space Clown

Space Clown

2016
×
Edit this entry  
26
1974: The Possession of Altair

1974: The Possession of Altair

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Antibodies

Antibodies

2005
×
★★★
Edit this entry