Sort by

Talor has logged 20 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ways of Seeing

Ways of Seeing

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corsage

Corsage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Offside

Offside

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sextool

Sextool

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sex Garage

Sex Garage

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Gallery

National Gallery

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Face

Face

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jedda

Jedda

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry