• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★½

  • Boneca do Inferno

    ★★★★

  • Conexão Macabra

    ★★★★

  • Keeping Company

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Canibalya

    ★★★★★

  • Joga o Lixo Fora

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Chronophobia

    ★★★½

  • As In Heaven, So On Earth

    ★★★★

  • Playdurizm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Inmortal

    ★★

  • The Old Ways

    ★★

  • Murder Bury Win

    ★★★

  • Moscow Does Not Happen

    ★★★

  • Wake Up

    ★★★½

  • Marionette

    ★★

  • The Stylist

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Cyst

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • O Cemitério das Almas Perdidas

    ★★★★

  • Abracitos

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • 56

    ★★★★

  • A Escada

    ★★★★½

  • Teléfono

    ★★★

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Goma

    ★★★★

  • O Brinde

    ★★★★

  • Skull: The Mask

    ★★

  • Depois da Meia Noite

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 100.000 Acres of Pine

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Jumbo

    ★★

  • Spree

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Benny Loves You

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Nessa Tela Apagada, Vejo um Reflexo do que Não Sou

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Alice Júnior

    ★★★

  • Detention

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½