Armando has logged 16 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pawnshop

The Pawnshop

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Confess

I Confess

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
4 Moons

4 Moons

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Manson

Manson

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry