Armando has logged 161 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War Work: 8 Songs with Film

War Work: 8 Songs with Film

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lancaster, CA

Lancaster, CA

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Exiles

The Exiles

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Circle

The Circle

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Deputy

The Little Deputy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Souls

Black Souls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Junun

Junun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Sheep

The Black Sheep

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Island

The Island

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Noon

Night Noon

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sea of Vapors

Sea of Vapors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★½
Edit this entry  
21
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Extreme Private Eros: Love Song 1974

Extreme Private Eros: Love Song 1974

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Those People

Those People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miracle in Milan

Miracle in Milan

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amy

Amy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Goodbye CP

Goodbye CP

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry