Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Morphine

Morphine

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Son

A Son

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Yara

Yara

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Isabella

Isabella

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Laura

Laura

1944
×
★★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Memoria

Memoria

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
499

499

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Raven

The Raven

1935
×
★½
Edit this entry  
07
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★
Edit this entry  
21
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
Edit this entry  
18
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
06
War and Peace

War and Peace

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2020
×
★★
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sabaya

Sabaya

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry