• The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★

  • Memoria

    ★½

  • Annette

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Four Roads

    ★★★★½

  • Play It Safe

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★

  • Sabaya

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Stray

    ★★★★½

  • The Surrogate

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★½

  • 499

    ★★★★★

  • Through the Night

    ★★★½

  • Sublet

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Before the Fire

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Breaking Fast

    ★½

  • Days

    ★★½

  • Isabella

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Nightwalk

    ★★★★½

  • The Lonedale Operator

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • I Carry You with Me

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • The Courier

    ★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★

  • The 11th Green

    ★½

  • The App

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Fall

    ★★

  • My Soul Drifts Light Upon a Sea of Trees

    ★★½

  • Signal 8

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★