Sort by

Miles Moon ⛤ (they/them) has logged 45 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
30
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Taxi

Taxi

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Edit this entry  
24
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★
Edit this entry  
24
Ten Little Indians

Ten Little Indians

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
Edit this entry  
18
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Blood

First Blood

1982
×
Edit this entry  
15
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
And the Band Played On

And the Band Played On

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
After Stonewall

After Stonewall

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Edit this entry  
02
Vegas in Space

Vegas in Space

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
Edit this entry  
01
Red Nights

Red Nights

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
Read the review Edit this entry