Sort by

Taera has logged 143 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
DeVour

DeVour

2005
×
★½
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Apology

The Apology

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Those Who Walk Away

Those Who Walk Away

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry