Tadici has logged 16 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Repo Men

Repo Men

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Company Man

Company Man

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
Henri-Georges Clouzot's Inferno

Henri-Georges Clouzot's Inferno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry