• Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Army of Thieves

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Murder by the Coast

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★

  • Four Roads

    ★★★

  • The Underground Railroad

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Play It Safe

    ★★★★

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • BOB

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Beth Stelling: Girl Daddy

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Sam Jay: 3 in the Morning

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Tom Papa: You're Doing Great!

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½