Sort by

BrayMitch01 has logged 248 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry