Sort by

BrayMitch01 has logged 30 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry