Sort by

Tacco has logged 25 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry