Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★