• CODA

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Audrey

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Feeling Through

  • School Life

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • CinemAbility: The Art of Inclusion

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Maiden

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Flavors of Youth

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Shoplifters

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Book Club

    ★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Little Forest

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Colette

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Jane

    ★★★★

  • Molly's Game

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★