Sort by

T_as_in_Troy has logged 151 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sick

Sick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry