Sort by

azc has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Howards End

Howards End

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Emotion

Emotion

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stones for the Rampart

Stones for the Rampart

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
½
Edit this entry