Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
Edit this entry  
25
The Silencing

The Silencing

2020
×
Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Eye

The Eye

2008
×
Edit this entry  
09
Sissy

Sissy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
Edit this entry  
06
Three Times

Three Times

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clock

Clock

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cruise

The Cruise

1970
×
Edit this entry  
05
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Zoolander

Zoolander

2001
×
Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Cave

The Cave

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Private Valentine: Blonde & Dangerous

Private Valentine: Blonde & Dangerous

2008
×
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
Edit this entry  
30
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2022
×
Edit this entry  
17
Sweet Home

Sweet Home

×
Edit this entry  
17
The Camderina Diner

The Camderina Diner

2022
×
Edit this entry  
17
I Don't Need a Reason

I Don't Need a Reason

2022
×
Edit this entry  
17
Brother

Brother

×
Edit this entry  
17
All the Young Dudes

All the Young Dudes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Yellow Polka Dot

Yellow Polka Dot

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Ours

Ours

2022
×
Edit this entry  
17
Keep/Delete

Keep/Delete

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Hour

Blue Hour

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
Edit this entry  
15
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read prior review Edit this entry