Sort by

syvology has logged 18 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Werewolf

Night of the Werewolf

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mantis in Lace

Mantis in Lace

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Convent of Sinners

Convent of Sinners

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sex Perils of Paulette

The Sex Perils of Paulette

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Me Quick!

Kiss Me Quick!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nun and the Devil

The Nun and the Devil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Opposite of Sex

The Opposite of Sex

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terror at Orgy Castle

Terror at Orgy Castle

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flavia the Heretic

Flavia the Heretic

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Behind Convent Walls

Behind Convent Walls

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Schlock! The Secret History of American Movies

Schlock! The Secret History of American Movies

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry