Dank has logged 62 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drácula

Drácula

1931
×
★★★
Edit this entry  
30
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
30
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★½
Edit this entry  
24
Mister Designer

Mister Designer

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Golem

The Golem

1920
×
Edit this entry  
18
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Hell

From Hell

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry