Dank has logged 417 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carnival Night

Carnival Night

1956
×
Edit this entry  
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Needle

The Needle

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Trial

The Trial

1962
×
Edit this entry  
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Ten Little Indians

Ten Little Indians

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
The Road

The Road

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry