Sort by

My God's kitten has logged 67 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Sect

The Last Sect

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death House

Death House

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellarious

Hellarious

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Reincarnation of Peter Proud

The Reincarnation of Peter Proud

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Brink

The Brink

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eve of Destruction

Eve of Destruction

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Electra Glide in Blue

Electra Glide in Blue

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ever After

Ever After

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slash

Slash

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Dog Morgan

Mad Dog Morgan

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atrocious

Atrocious

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Play Dead

Play Dead

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of the Night

Children of the Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starfish

Starfish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Where the Skin Lies

Where the Skin Lies

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scarecrow

Scarecrow

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Demon Island

Demon Island

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Heretics

The Heretics

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch Files

The Witch Files

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Head Count

Head Count

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The First King

The First King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sinister Circle

Sinister Circle

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry