• Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Dangal

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • PK

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • The Road Within

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • Divergent

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★