Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mustang

Mustang

1975
×
Edit this entry  
23
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Monster Wangmagwi

Space Monster Wangmagwi

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Fifth Thoracic Vertebra

The Fifth Thoracic Vertebra

2022
×
Edit this entry  
21
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Diabetic

The Diabetic

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
One and Four

One and Four

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Nut Jobs

Nut Jobs

2022
×
Edit this entry  
18
Just Remembering

Just Remembering

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mercenaries from Hong Kong

Mercenaries from Hong Kong

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hand of Death

Hand of Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bare-Footed Kid

The Bare-Footed Kid

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Edit this entry  
16
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry