Sort by

Sydnie has logged 220 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
21
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Letter to Uncle Boonmee

A Letter to Uncle Boonmee

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Cats Are Grey in the Dark

All Cats Are Grey in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kuessipan

Kuessipan

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sky Aelans

Sky Aelans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meddler

The Meddler

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lara

Lara

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Animals

Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry